Výhody frekvenčních měničů – Věděli jste o nich?

Frekvenční měniče

V praxi existuje řada situací, kdy je výhodné zapojit do práce frekvenční měniče. Tato zařízení se používají například u čerpadel, ale i při dalších technických řešeních. Používání frekvenčního měniče má hned několik výhod, přičemž všechny směřují k významným úsporám z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.

Na co se zaměřit při výběru frekvenčního měniče?

Na trhu je v současnosti k dispozici široká nabídka frekvenčních měničů a jinak to není ani v našem produktovém portfoliu. Pokud si nejste zcela jisti, které zařízení je pro vás to nejoptimálnější, můžete využít naši rychlou pomůcku nebo bezplatný poradenský servis.

Při výběru frekvenčního měniče je třeba zohlednit alespoň následující aspekty:

ovladani frekvencniho menice

• výkon frekvenčního měniče,

• výkon elektromotoru, na který má být frekvenční měnič instalován,

• aplikaci – na co všechno se má frekvenční měnič používat v praxi,

• doplňující informace, jako například, v jakém prostředí se bude frekvenční měnič používat a případná potřeba dalšího příslušenství.


Mohlo by vás zajímat: Elektromotory s rychlým dodáním po celém Slovensku


Výhody frekvenčních měničů

✓ Díky frekvenčním měničem lze lépe manipulovat s rychlostí motoru nebo čerpadla, ke kterému je připojen frekvenční měnič.

✓ Frekvenční měniče přinášejí úsporu energie i tím, že elektromotor nebo čerpadlo, ke kterému jsou připojeny, se přizpůsobí nejefektivnější rychlosti.

✓ Velkým plusem jsou řešení, v nichž figuruje frekvenční měnič, je jejich schopnost snížit mechanické, elektrické i hydraulické namáhání celého systému.

zloženie frekvenčního menice
Frekvenční měnič

Frekvenční měniče jsou vhodné i tam, kde potřebujeme a máme zájem o prodloužení životnosti čerpadel a elektromotorů, jakož i jiných zařízení.

✓ Frekvenční měniče pomáhají prodlužovat životnost zařízení, ke kterým jsou připojeny i tím, že zajišťují plynulejší provoz a eliminují prudké zastavení a starty.

✓ Frekvenční měniče, kromě výše uvedeného, ​​pomáhají celkově zpomalit provoz, čímž se snižují i ​​výsledné elektrické nároky.

Pro všechny zájemce o frekvenční měniče máme ještě několik příjemných zpráv. Všechny frekvenční měniče z naší nabídky máme okamžitě k dispozici, jsou skladem. Dostatečné zásoby máme v každé z nabízených kategorií, pokud si však chcete být jisti, zda náhodou není výpadek právě v té oblasti, o kterou se zajímáte, neváhejte a kontaktuje našich pracovníků. Ti vám vždy ochotně odpoví na všechny vaše dotazy a zkonzultují s vámi nejvhodnější řešení.

Děkujeme vám za návštěvu a těšíme se na spolupráci s vámi!


Zdroj: kelheim.cz

You Might Also Like