Když z lahví a textilních zbytků vznikají prvotřídní trička

patagonia dámske tričko

Na začátku bylo množství plastového odpadu a hodně bavlněných zbytků z textilní výroby. Z toho se později díky ušlechtilé aktivitě vyčlenilo 4,8 ks plastových lahví a 118 g textilních zbytků. Vzniklo Patagonia tričko Responsibili-Tee.

Základ je recyklace

Ve srovnání s obyčejným tričkem se při jeho výrobě ušetřilo více než 96 % vody a vytvořilo o 45 % méně uhlíkové stopy. Tak tohle je Patagonia, tohle je tričko, se kterým na sebe oblékáš kus pozitivního boje za lepší planetu a koupí kterého bojuješ proti znečišťování oceánů a řek, kde každoročně končí 8 milionů tun plastového odpadu.

Patagonia recyklací aktivně přispívá ke snižování závislosti na ropě potřebné pro výrobu nových materiálů a omezení hromadění odpadu na skládkách a ve spalovnách. Dokonce i na potisky svých triček používá techniku ​​sítotisku bez použití PVC a ftalátů.

patagonia pánske funkčné tričko

Prečítajte si tiež: prAna – v rovnováze s přírodou


Fair Trade certifikát

A to není všechno. Patagonia trička jsou šité s certifikátem Fair Trade. Znamená to, že trička šili zaměstnanci, kterým byly zajištěny dobré pracovní podmínky, etické zacházení, ochrana proti diskriminaci a vyšší platové podmínky. Zdůrazňuje se to právě proto, že u mnoha oděvních producentů takové zacházení stále není garantováno.

Když bavlna, tak vlastní

To, co se na první pohled může zdát jako klasické bavlněné Patagonia tričko, je ve skutečnosti výsledkem inovativního přístupu ve výrobě bavlněných produktů. Patagonia v Indii zasadila svoji vlastní úrodu bavlny na více než 150 farmách. V programu 100% Regenerative Organic Certification Pilot Cotton jsou tak zapojeny farmy pěstující organickou bavlnu v souladu s nejvyššími požadavky na ochranu půdy, fauny a života zemědělců. Patagonia věří, že se projekt ujme a že je možné pěstovat potraviny a bavlnu v harmonii, učinit zemi úrodnější a budoucnost krásnější. Svou filozofii co nejvíce snížit negativní dopady na naši planetu posouvá ještě o level výše – a tedy nejen méně škodit, ale vytvářet i něco prospěšného.

Patagonia je dobrá volba

Ať už sáhneš po tričku Patagonia ze série Responsibili-Tee, nebo zvolíš 100% organickou bavlnu (Regenerative Organic Cotton), můžeš si být jistý, že jsi svou volbou podpořil enviromentálně smýšlejícího výrobce s obdivuhodným zápalem pro dobrou věc. A ještě k tomu se budeš cítit komfortně a vypadat stylově, jelikož Patagonia logo v kombinaci s umně zpracovanými materiály je výhrou samo o sobě.


Zdroj obrázkov: wilderoben.com

You Might Also Like