prAna – v rovnováze s přírodou

prana joga

Máš někdy pocit, že ti chybí životní energie? Hodina jógy či procházka v lese jsou zaručené způsoby, jak zvýšit hladinu prAny. Obleč si něco od prAny a nadechni se univerzální životní síly.

PrAna, slovo ze starobylého jazyka sanskrt se asi i kvůli svému významu zalíbilo manželům z Kalifornie a pojmenovali tak značku oblečení, kterou právě založili

Psal se rok 1992, popularita jógy na vzestupu, ale oblečení na tento typ aktivity nesplňovalo jejich představy. Jako mnoho jiných známých světových značek, začali šitím prvních kousků v garáži. Označovali jejich štítky z recyklovaného papíru a objednávky posílali v kartonových krabicích na zeleninu. Takže byli eko ještě dříve, než to bylo cool. V jógové a outdoor komunitě se stali známou značkou.

prana

Ve společnosti prAny vycházejí z toho, že pocta planetě a lidem, kteří ji sdílejí, by měla být základem každého rozhodnutí. Udržitelnost a styl musí kráčet ruku v ruce. Rovněž jsou přesvědčeni, že lidé, kteří vyrábějí oděvy, musí pracovat v důstojných podmínkách a dostat spravedlivé ohodnocení. Zřejmě i proto prAna patřila mezi první společnosti, které dostaly certifikát Fair Trade USA a od roku 2010 proměnili 11 svých fabrik na Fair Trade certifikované továrny.


Mohlo by vás zaujímať: Máš chuť na KAVU?


Oblečení na cvičení, turistiku, lezení a volný čas vyrábějí převážně z recyklovaných a obnovitelných materiálů

Od roku 2018 je veškerá bavlna, kterou používá prAna, 100% organická s certifikátem GOTS. Z přírodních materiálů jsou to dále celulózová vlákna TENCEL ©, která se získávají takovým způsobem, aby neohrožovala lesní společenstva a neohrožovala biodiverzitu.

No a pak je tu recyklovaná klasika, jako polyester a nylon, které se dají recyklovat v téměř nekonečné smyčce. Lidé mají rádi prAna oděvy kvůli jejich trvanlivosti a všestrannosti. Hodíš na sebe jakékoliv prAna kalhoty a top a v podstatě jsi ready na leccos od cesty do práce, přes túru až po večer na terase. Praktické, minimalistické a funkční, ale najdeš mezi nimi i veselé kousky s rozmařilými vzory a rafinovanými detaily.

prana

Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like